EKSPERCI PM SUMMIT 2017

EKSPERT
pnowakowski2

Patryk
Nowakowski

CIO
.

bzwbk-logo2
BIO

Ekspert w dziedzinie rozwoju systemów informatycznych i usług w branży finansowej. Od 2016 roku pełni obowiązki CIO w Banku Zachodnim WBK SA.

Współpracę z  BZ WBK rozpoczął w 2002 roku, zajmując się rozwojem systemów analizy ryzyka rynkowego. W latach 2004 – 2008 pracował w Szwajcarii jako inżynier ds. hurtowni danych oraz dyrektor odpowiedzialny za rozwój systemów analizy danych w UBS oraz Credit Suisse. W 2008 ponownie podjął współpracę z Bankiem Zachodnim WBK. Pełnił funkcję dyrektora Centrum Kompetencyjnego Zarządzania Informacją, odpowiedzialnego za rozwój hurtowni danych oraz dyrektora Obszaru Rozwoju Systemów, odpowiedzialnego za wdrażanie rozwiązań budujących ofertę produktową i usługi banku. Obecnie na stanowisku CIO.

Absolwent kierunku Informatyka i Ekonometria na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jego zainteresowania dotyczą rozwoju usług elektronicznych, systemów analizy danych oraz wdrażania innowacji technologicznych.

EKSPERT
pskrzypczynski2

Piotr
Skrzypczyński

Change Management Director

bzwbk-logo2
BIO

W Banku Zachodnim WBK od 2016 roku odpowiada za departament Change Management, obejmujący zespoły architektury korporacyjnej, analizy biznesowej, implementacji projektów (zespoły project managerów i scrum masters) i PMO Banku.

Jego kariera jest w pełni związana z zagadnieniami project & change management. W latach 2005-2009 w Grupie ING odpowiadał za realizację złożonych projektów i programów w Polsce i Amsterdamie. W latach 2010-2014 odpowiadał za rozwój strategicznych PMO dla Grupy AXA i DPD w Polsce (program transformacji DPD w kierunku elastycznej organizacji projektowej uzyskał 1. miejsce w globalnym konkursie branżowym World Mail Awards 2012 – w kategorii efektywności organizacyjnej). W latach 2014-2016 w Grupie Selena, jako Pełnomocnik Zarządu ds. Strategii, odpowiadał za proces definiowania i implementacji strategii w ponad 30 krajach.

Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, kierunków: Zarządzanie oraz Stosunki Międzynarodowe. Stypendysta Universidad Autonoma de Madrid na Wydziale Ekonomii. Posiada dyplom Executive MBA uzyskany na Politechnice Warszawskiej.

EKSPERT
daniel-aduszkiewicz

Daniel Aduszkiewicz

VP Projects
.

uxpin-logo
BIO

W UXPin od 2013 roku, w project managemencie od 2007 roku. Aktualnie, jako VP of Projects, odpowiedzialny za zespół koordynujący kluczowe projekty spółki i efektywność rozwoju produktu. Przed dołączeniem do zespołu UXPin był odpowiedzialny za projekty i produkty w największych spółkach na rynku mediów w Polsce.

EKSPERT
jhusarzewski

Jakub
Husarzewski

CIO, CEO LPA
.

kredytinkaso
BIO

Praktyk w obszarze zarządzania projektami oraz wdrażania systemów zarządzania IT.

Ukończył Politechnikę Warszawską, jest magistrem elektroniki. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Certyfikowany project manager PMI, PMP.
Doświadczenie praktyczne zdobywał między innymi jako Project Manager, Delivery Manager w międzynarodowej organizacji  IT, jako CIO, doradca zarządów oraz dyrektor ds. operacyjnych w spółce skarbu Państwa zajmującej się IT.

Obecnie CIO międzynarodowej grupy kapitałowej oraz CEO Centrum usług wspólnych IT w spółce komercyjnej branży finansowej.
Wielokrotnie brał udział w międzynarodowych eventach biznesowych, projektach inwestycyjnych, a także projektach związanych z restrukturyzacją i rozwojem przedsiębiorstw. W obszarze jego szczególnych zainteresowań leży wdrażanie programów zarządzania IT oraz budowanie kultury projektowej organizacji jako istotnego czynnika wspomagającego rozwój przedsiębiorstwa.

EKSPERT
pjaskolski-2

Piotr
Jaskólski

Prezes Zarządu
.

nyborg-mawent-logo
BIO

Z przemysłem stoczniowym i offshore związany od zawsze. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu, sprzedaży oraz promocji, uzyskane dzięki współpracy z międzynarodowymi firmami: NYBORG AS, GMC MARITIME, ULSTEIN VERFT, GRUPA DAMEN i innymi.

Z wykształcenia Inżynier Mechanik Okrętowy. Absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Ukończył Studia Podyplomowe w Gdańsku na kierunku Zarządzanie i Marketing.
Wykładowca w Szkole Morskiej. Uczestnik wielu szkoleń, kursów i seminariów organizowanych między innymi przez:  GRUPĘ ODITK, ICAN Institute. Obecnie w trakcie studiów MBA na Politechnice Gdańskiej.

Doświadczenie zdobywał pracując w stoczniach, w tym norweskich, na stanowiskach:  Project Manager, Szef Produkcji, Dyrektor Techniczny oraz Bussines Development.
Bogate doświadczenie owocuje szerokim spojrzeniem na zagadnienia związane z zarządzeniem projektami oraz zespołem ludzkim.

Obecnie Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający firmy Nyborg-Mawent S.A., wiodącego producenta wentylatorów przemysłowych pracujących na całym świecie, na różnych szerokościach i długościach geograficznych, często w ekstremalnych warunkach. 
Dostrzega pojawiające się szanse na dalszy  sukces  przedsiębiorstwa, wdraża innowacyjne rozwiązania ukierunkowane na  systematyczny rozwój.

EKSPERT
tmichalik-2

Tomasz
Michalik

Dyrektor Techniczny
.

logo-smp-poland-tm
BIO

Doświadczony menadżer, zarządza obszarami związanymi z nowymi wdrożeniami, a także ze wsparciem technicznym.

Ukończył Wydział Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie w 1992r. Doświadczenia zawodowe zbierał pracując jako asystent naukowy w Instytucie Warzywnictwa, następnie na stanowisku Development & Engineering Manager w Philips Components oraz  Dyrektora ds. Rozwoju jako w Rosti Sp. z o.o. Obecnie Dyrektor ds. Rozwoju w SMP Poland Sp. z o.o.

Zakres prowadzonych przez niego projektów jest bardzo szeroki. Oprócz tych spektakularnych, związanych z relokacją produkcji i linii technologicznych z USA, Danii, UK do Polski i Chin, także projekty związane z wdrażaniem nowych wyrobów , nowych materiałów i technologii, często rozwiązań autorskich, pozwalających uzyskać bądź powiększyć przewagę konkurencyjną.

Aktualnie zarządza grupą kilkudziesięciu inżynierów pracujących w obszarach konstrukcji, jak i wsparcia technologicznego.

W centrum jego zainteresowań jest budowa i wdrożenie systemów oraz efektywnych procesów ciągłej poprawy w obszarze wdrażania nowych wyrobów dla przemysłu samochodowego. Ponadto metody statystyczne wspierające budowę ścieżek rozwoju – zarówno wyrobów, jak i technologii. Drugi obszar skupienia to zastosowanie prostych narzędzi TRiZ w pracy technologa i konstruktora.

EKSPERT
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Marta
Borkowska-Bierć

CanDo Manager
.

logo
BIO

Praktyk biznesu, konsultantka, trenerka, przez 8 lat doradzała firmom w zakresie systemów na styku biznesu i HR, aktualnie sprawdza, czy jej rady mają sens w praktyce, gdyż dołączyła do zespołu menedżerskiego FRU.PL

Z wykształcenia psycholożka, studia magisterskie i doktoranckie ukończyła na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, przygotowała rozprawę doktorską dotyczącą psychologii narracji.

Jeszcze na studiach dołączyła do zespołu Business Consulting w AON Hewitt, gdzie uczestniczyła w projektach z zakresu budowania i wdrażania strategii, systemów performance management, modeli kompetencji oraz projektów z zakresu budowania zaangażowania pracowników. Następnie pracowała w Grupie ODiTK, z którą jako konsultant związana jest do dziś.

Współpracuje ze strefą StartUP w PPNT Gdynia, gdzie prowadzi warsztaty z modelowania biznesowego i sprzedaży, jest prelegentką TEDxGdynia.

We FRU.PL odpowiada za działania mające na celu budowanie zaangażowania pracowników, za rozwój menedżerów oraz za budowanie systemów wspierających efektywność działania, a mieszczących się w założeniach zwinności.

EKSPERT
pgawliczek2

Paweł
Gawliczek

CTO
.

logo
BIO

Doświadczony praktyk biznesu, w ciągu ostatnich 15 lat pełnił różne role w firmach IT, m.in.: QA Managera, Project Managera, Release Managera oraz Head of IT. Jego znakiem rozpoznawczym jest nieustanne dążenie do usprawniania.

Absolwent Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, Politechniki Śląskiej oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

Przygodę z biznesem rozpoczął na drugim roku studiów, kiedy krótko po dołączeniu do działu wsparcia technicznego wdrożył pierwszy system ticketingowy, co pozwoliło na skalowanie działu. Później, zarządzając  zespołem administratorów, doszedł do wniosku, że tak naprawdę nie chce pracować z technologią – woli skupiać się na ludziach.  Od tego momentu głównym kluczem, którym posługuje się przy wyborze pracy to prowadzenie zespołu połączone z wdrażaniem zmiany w organizacji. Dlatego w Sabre wdrażał proces releasowy dla dużej organizacji (300+ osób). Zoptymalizował aplikacje do zarządzania zmianami implementowanymi na systemach, na jego pracy wzorowało się m.in. HP. Teraz skupia się na usprawnieniu działań we FRU.PL – firmie, która urosła szybciej, niż procesy ją wspomagające.

EKSPERT
a.-fryze

Agnieszka
Fryze

Project Manager

Grupa Onet-RAS Polska

dreamlab-logo
BIO

Praktyk w obszarze zarządzania projektami oraz transformacji Agile. Ambasador zmian oraz aktualnie lider jednego z głównych programów dotyczących strategii firmy w obszarze Mobile.

Posiada ponad 6 lat doświadczenia w branży IT, w sektorach: finansowym, energetyki, telekomunikacji oraz mediów.

Obecnie w firmie DreamLab związana z obszarem Mobile. Współpracuje z zespołami marketingu, reklamy, analizy biznesowej oraz implementacji, rozwijając flagowe produkty Grupy Onet.

Absolwentka Uniwersytetu Świętokrzyskiego w Kielcach, kierunku pedagogika. Ponadto absolwentka podyplomowych studiów z obszaru baz danych na SGGW w Warszawie, zarządzania projektami na Uniwersytecie Wrocławskim oraz coachingu menedżerskiego w Szkole Trenerów Biznesu we Wrocławiu.

Pasjonatka rozwoju osobistego, przywództwa oraz zarządzania zmianą w firmach IT. Aktywnie zaangażowana w transformację Agile na poziomie zespołów i organizacji.

EKSPERT
untitled-design10

Paweł
Gawidziel

Project Manager

Grupa Onet-RAS Polska

dreamlab-logo
BIO

Project Manager i certyfikowany trener metodyk zwinnych. Posiada ponad 5 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami IT oraz wdrażaniu metodyk zwinnych w organizacjach.

Z wykształcenia informatyk oraz matematyk. Absolwent Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Posiada międzynarodowe certyfikaty zarządzania projektami: Scrum Master, Agile PM, Lean IT Association, PRINCE2®, M_o_R. Członek stowarzyszenia: Agile and Lean Software Development, Agile Coach Camp Poland, Management 3.0 Warsaw.

Doświadczenie praktyczne zdobywał jako programista, Project Manager, Scrum Master oraz Agile Coach. Obecnie w firmie DreamLab związany z obszarem International. Współpracuje z zespołem kilkudziesięciu osób rozwijających flagowe produkty Grupy Onet.

Inicjator metodyki Lean, ciągłego rozwoju oraz optymalizacji procesu w zespołach deweloperskich.

EKSPERT
g.-hrycyna

Grzegorz
Hrycyna

Dyrektor Biura Zarządzania Projektami
.

lotos-logo-160x60
BIO

Z Grupą LOTOS związany od 1995 roku. Początkowo pracował w obszarze automatyki produkcji, a od 2006 roku był odpowiedzialny za realizację projektów inwestycyjnych niezwiązanych z Programem 10+.  Po zakończeniu Programu 10+ objął stanowisko Dyrektora ds. Inwestycji. Od 2015 roku pełni funkcję Dyrektora Biura Zarządzania Projektami.

Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, kierunku Elektronika. Ukończył również program MBA, zrealizowany we współpracy Uniwersytetu Gdańskiego z Uniwersytetem Strathclyde.

Jest członkiem Komitetu Inwestycyjnego Grupy Kapitałowej LOTOS oraz liderem wdrażania zasad zarządzania projektowego w Grupie LOTOS S.A. Kierował zespołem kierowników projektów, który przygotował i zrealizował niemal 200 projektów inwestycji rzeczowych różnych rozmiarów, m.in. budowy instalacji ksylenów, budowy nalewaka kolejowego paliw, wymiany pieców technologicznych, wprowadzenia gazu ziemnego do rafinerii, budowy bazy logistycznej paliw.

Przeprowadził proces analiz i przygotowań oraz doprowadził do rozpoczęcia w 2015 roku „EFRA – Efektywna Rafinacja”  – wspólnej inwestycji Grupy LOTOS S.A. i LOTOS Asfalt Sp. z o.o., polegającej na budowie instalacji koksowania, w formule project finance, z budżetem ponad 2 mld zł.

EKSPERT
pm-summit-no-photo

Marek
Zaleski

Industrialization Director,
proxy
.

sonion
BIO

Już wkrótce…

EKSPERT
mfranas2

Mikołaj
Franas

Radca prawny
.

aval
BIO

Radca prawny, związany z Kancelarią Radców Prawnych i Adwokatów Aval-Consult. Trener w obszarze prawa. Posiada ponad 10-letnie doświadczenia w prowadzeniu szkoleń z zakresu kontraktów handlowych, zarządzania roszczeniami, zamówień publicznych i praw własności intelektualnej.

Doświadczenie praktyczne zdobywał prowadząc kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców z różnych branż, w tym telekomunikacyjnej, IT, energetycznej, budowlanej i stoczniowej. Niezależnie od tego jest prezesem zarządu, prokurentem, pełnomocnikiem i członkiem rad nadzorczych i w spółkach handlowych, w tym z branży handlu międzynarodowego, budowlanej i obrotu nieruchomościami w Polsce i Niemczech.

Specjalizuje się w prawie pracy i prawie handlowym, z uwzględnieniem perspektywy dużych organizmów gospodarczych. Brał udział w sporządzaniu audytów due diligence i transakcjach M&A z udziałem podmiotów międzynarodowych.

Absolwent, a w latach 2007-2012 pracownik naukowo – dydaktyczny Uniwersytetu Gdańskiego (otwarty przewód doktorski na Wydziale Prawa i Administracji tejże uczelni). Wielokrotny stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, visiting professor na Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Heinricha Heinego w Düsseldorfie.

EKSPERT
kkaganiec2

Katarzyna
Kaganiec

Trener, Konsultant
.

BIO

Trener i praktyk zarządzania projektami z ponad 20-letnim doświadczeniem, w tym ponad 15-letnim w branży IT. Pracuje z klientami i partnerami biznesowymi w wielu branżach w Polsce i za granicą (rejon EMEA).

Z wykształcenia ekonomista, jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Audytor wiodący i Ekspert Polskiej Nagrody Jakości. Posiada certyfikacje w zakresie:  Agile, Scrum, ITIL, Lean IT. Laureatka  nagrody za efektywność w tworzeniu biznesu spółki Sage Grup PLC i  proaktywną implementację narzędzi project management.

Audytor, trener, konsultant i project manager (metodyki klasyczne i zwinne). Specjalizuje się w budowaniu strategii  produktowo- usługowych i zarządzaniu ich realizacją, projektowaniu i wdrażaniu procesów, struktur i  systemów zarządzania oraz podnoszeniu ich efektywności, a także w zarządzaniu portfelami projektów strategicznych.

Brała udział w międzynarodowych programach UNDP Polski, Japonii i Holandii „Wdrażanie systemów zarządzania” w oparciu o japońskie techniki doskonalenia.

Współpracowała z takimi firmami jak: Onet.pl  (system zarządzania  spółką) , Matrix SA (zarządzanie PMO), Sage (zarządzanie ofertą produktowo -usługową i jej realizacja)  oraz PKP Informatyka (system zarządzania jakością). 

EKSPERT
b.-telka

Beata
Telążka

Menedżer Biura Projektów.

rwalplug
BIO

Od 2012 roku pełni stanowisko Menedżera Biura Projektów w firmie Koelner Rawlplug IP Sp. z o.o. Brała czynny udział w tworzeniu Biura Projektów i jego implementacji w Firmie, co było początkiem wdrażania w sposób projektowy opracowanej i zaakceptowanej  strategii Firmy.

W ramach swojej dotychczasowej pracy była zarówno kierownikiem, jaki i członkiem zespołów projektowych w prowadzonych projektach operacyjnych i strategicznych wdrażanych w organizacji.

Jako Menedżer Biura Projektów pełni nadzór nad dokumentacją projektową i jej udoskonalaniem. Wspiera procesy zarządzania projektami od strony organizacyjnej – zarówno na poziomie pojedynczych projektów, jak i w zakresie całego portfela projektów realizowanych w organizacji. Zapewnia prawidłowe prowadzenia projektów, zgodnie z wprowadzonymi standardami i procedurami. Pełni rolę stanowiącą centrum zarządzania projektowego w ramach Grupy oraz raportującą postępy projektów do Zarządu.

Jej kluczowe zadania w Koelner Rawlplug IP to:
– Tworzenie zasad i standardów związanych z metodyką projektow
– Monitoring i raportowanie projektów prowadzonych w organizacji
– Koordynacja portfela projektów
– W trakcie trwania projektów współpraca i  nadzór nad pracą Kierownika Projektu i jego Zespołu
– Organizowanie i prowadzenie szkoleń z zakresu metodyki PM
– Doradztwo w zarządzaniu zasobami potrzebnymi do realizacji projektów
– Nadzór nad procesem wprowadzania zmian w projekcie
– Współtworzenie narzędzi wspierających pracę przy projektach
– Udział w cyklu życia projektu (otwieranie, zamykanie i kontrola)

EKSPERT
soon

Już
wkrótce…

?
.

BIO

Już wkrótce…

EKSPERCI GRUPY ODITK

EKSPERT
halaczkiewicz2

Michał Hałaczkiewicz

oditk-logo-nowe
BIO

Trener w obszarze zarządzania projektami. Doświadczenie szkoleniowe opiera na zrealizowanych w ciągu 17 lat ponad 1500 dniach warsztatowych.

Z wykształcenia ekonomista (rozprawę doktorską w temacie wdrażania struktur typu PMO do organizacji bronił na UG). Absolwent IESE Business School oraz stypendysta The Edinburgh University. Posiada międzynarodową licencję N.E.W.S.® Asesor IPMA dla „Project Management Excellence Model” – Międzynarodowej Nagrody Doskonałości w Project Management.

Doświadczenie praktyczne zdobywał jako kierownik projektów, doradca zarządów firm usługowych oraz produkcyjnych. W GRUPIE ODITK pełni funkcję Wiceprezesa oraz Dyrektora Obszaru Szkoleń Specjalistycznych.

Brał udział w międzynarodowych eventach biznesowych, projektach inwestycyjnych, związanych z restrukturyzacją i rozwojem przedsiębiorstw czy lokowaniem nowych produktów na rynku. W obszarze jego szczególnych zainteresowań leży wdrażanie programów budowania dojrzałości projektowej organizacji jako kluczowego czynnika wspomagającego statystykę sukcesu realizowanych projektów.
Wdrożenia z jego udziałem zostały nagrodzone przez branżę logistyczną m.in. w Paryżu oraz Genewie.

EKSPERT
kklepacki2

Konrad
Klepacki

oditk-logo-nowe
BIO

Certyfikowany praktyk zarządzania projektami, trener i konsultant project management oraz twórca startupów.

Od 12 lat kierownik projektów. Zrealizował kilkanaście międzynarodowych projektów o budżetach dochodzących do 10 mln Euro. Pracował jako etatowy kierownik projektów w Transsystem SA (automotive – budowa fabryk samochodów), ADB Sp. z o.o. (IT – telewizja cyfrowa). Aktualnie zaangażowany w realizację projektów IT w startupie searis.pl

Certyfikowany menadżer projektu: Project Management Professional (PMP), IPMA level C, Prince2 Practitioner, SCRUM Master.

W zawodzie trenera od 10 lat. Zrealizował ponad 800 dni szkoleniowych. Specjalizuje się w tematach związanych z klasycznym i zwinnym zarządzaniem projektami w różnych sektorach gospodarki oraz wdrażaniem podejścia projektowego w organizacjach. Pracował m.in. dla: Tieto, Alcatel Lucent, BZWBK, Getin Banku i PTC.

Prywatnie „maker” materializujący w warsztacie nietrywialne pomysły, fascynat podróży zakochany w Azji oraz entuzjasta fantastyki naukowej.

EKSPERT
plisek2

Przemysław
Lisek

oditk-logo-nowe
BIO

Trener zarządzania projektami z 8-letnim doświadczeniem szkoleniowym (800 dni). Wyróżnia go pragmatyczne spojrzenie na projekty i dostosowanie metod do skali i specyfiki przedsięwzięcia.

Z wykształcenia ekonomista, logistyk, absolwent podyplomowych studiów zarządzania projektami w Wyższej Szkole Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych. Certyfikowany menadżer projektu Prince 2 Practitioner.

Posiada doświadczenie w prowadzeniu projektów i programów zarówno z poziomu kierownika, jak i członka zarządu spółki. Prowadził przedsięwzięcia z obszaru organizacji eventów biznesowych, marketingu, wdrożeń wewnętrznych oraz reorganizacji procesów i struktur w przedsiębiorstwie.

Specjalizuje się w tematach związanych ze sprawnym lokowaniem projektów w organizacji, ich rzetelnym planowaniem, zarządzaniem ryzykiem i finansami.

EKSPERT
mszczerbinska-2

Monika
Szczerbińska-Inglot

oditk-logo-nowe
BIO

Trener zarządzania z 5-letnim doświadczeniem (500 dni szkoleniowych). Specjalizuje się w tworzeniu efektywnych zespołów projektowych. Facylituje prace zespołów w projektach z różnych branż. Klienci cenią ją za umiejętność szybkiego wniknięcia w ich rzeczywistość biznesową i efektywną pracę z zespołami.

Absolwentka Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada międzynarodową licencję N.E.W.S.TM. Była managerem w najlepszych polskich klubach sportowych. Prowadziła lub uczestniczyła w projektach inwestycyjno-budowlanych, badawczych i restrukturyzacyjnych, także w środowiskach międzynarodowych. Projektowała i wdrażała systemy zarządzania kompetencjami w organizacjach. Prowadzi warsztaty rozwiązujące konkretne problemy, z którymi borykają się projekty klientów.